מאמינים ששתי מילים יכולות לשנות את כל המציאות?

האחים של יוסף מכרו אותו לעבד לפני עשרים ושתים שנה, ומאז הכל הלך והידרדר. זה התחיל עם בצורת בארץ כנען, שאילצה את האחים לרדת למצרים כדי לקנות תבואה. אבל הם הסתבכו כששליט מצרים האשים אותם בריגול, אסר את אחד האחים ודרש מהשאר להביא כהוכחה לחפותם את האח הצעיר שלהם, בנימין. אבל יעקב לא מוכן בשום פנים ואופן – אחיו הגדול כבר הלך, ועכשיו אתם רוצים לקחת לי גם את בני הקטן?

יהודה, אותו אחד ששכנע את כולם למכור את יוסף, הצליח לבסוף לשכנע את יעקב שיתן לו לקחת איתו למצרים את בנימין, כשהוא מתחייב להחזירו בריא ושלם. אבל כשהם מגיעים, תופרים להם תיק: בשק של בנימין מתגלה הגביע של שליט מצרים האכזר, והאחים מואשמים בגניבה. השליט דורש כעונש להשאיר את הגנב אצלו כעבד. נראה שהתרחיש הגרוע ביותר, "יום הדין" של האחים, עומד להתגשם בפועל: הם הולכים לאבד את בנימין.

אבל שליט מצרים רואה את האחים מתפתלים, ומנסים להסביר למה בעצם אסור לו לקחת מהם את בנימין. ואז הוא נזכר. נזכר בסיפור שקרה בינו ובין האנשים הללו לפני הרבה שנים. הם כבר נפגשו פעם… הוא לא עומד יותר בעוצמת הרגש ופורץ בבכי. האיש המפחיד הזה שרוצה לקחת מהם את אחיהם ולהוריד את שיבת האב ביגון שאולה הופך לילד קטן לנגד עיניהם.

ואז הוא אומר שתי מילים, שתי מילים בסך הכל, שהופכות את כל המציאות. שתי מילים שייחרטו בדפי ההיסטוריה, שיהפכו את היום הגרוע בחייהם ליום המאושר ביותר. מילים שיתנו משמעות לכל הסבל שעבר עליהם מאותו יום ארור שבו הם מכרו את האח המרגיז. "אני יוסף".

זה הכל. ופתאום העולם נצבע בצבע אחר, העבר מתערפל ונוצר מחדש, העתיד משתנה כהרף עין. כמו בסרט מתח משובח שפתרון חידתו מתגלה רק בסוף, גם כאן צריך לחשבן הכל מחדש. "אני יוסף", וברגע אחד הכל מובן.

השבוע נרצח בדם קר תינוק בבטן אימו, שעוד לא זכה לבוא לעולם. מי יודע למה קורים דברים מחרידים כאלה? מי יכול להסביר? אבל יום יבוא, ותופיע הדמות שאנחנו מחכים לה כבר אלפיים שנה. כשתגיע סוף סוף, תאמר רק מילה אחת, אולי שתיים. ופתאום נבין, כש העולם ייצבע בצבע אחר, והכל יהיה ברור.

מוקדש לע"נ עמיעד ישראל בן שירה.

שבת שלום!

אתם מוזמנים לשתף ! אנא ציינו הפנייה לאתר: pashut-yahadut.co.il

Print Friendly, PDF & Email