אודות

הי, אני דרור יהב!
כותב, עורך ומרצה בתחום היהדות.
בוגר יחידה 8200 ואיש הייטק לשעבר, דוקטורנט בבר-אילן בתכנית ליהדות בת-זמננו
וחוקר את ההיסטוריה של תנועת התשובה בישראל.
מלמד בישיבת "אש קודש" (נהורא) ברמת גן ומלווה בעלי תשובה כבר שנים.

על הבלוג

הבלוג הזה כולל שני תחומים שמעסיקים אותי ביום-יום:
האחד הוא נושאים שעל התפר בין יהדות וישראליות, אורתודוקסיה וחידוש, סגירוּת ופתיחוּת בעולם היהודי, חסידות, רוחניות וכל מה שביניהם. התחום השני מיועד לכל מי שמתעניין, רוצה לעשות, או כבר עושה, את צעדיו הראשונים בעולמה של היהדות ולא יודע/ת מאיפה להתחיל. מדי פעם אני מעלה מאמרים, כתבות ומחשבות לבלוג.

בסוכריה לשבת תמצאו דברי תורה קצרים ואקטואלים שאני שולח בקבוצת ווטסאפ כל יום שישי בבוקר (רוצים להצטרף? זה קל). בדרך כלל יש גם איזה שיר ישראלי שמתאים ברוחו, כדאי לשמוע. כמו כן תוכלו להצטרף לפודקאסט של 5 דקות תורה ביום – שיעור יומי של חמש דקות שכיף להתחיל איתו את היום.

בספריה תוכלו לקרוא על "ארון הספרים היהודי", בדוק ומנוסה, שכדאי שיהיה לכם בבית, וגם המלצות לספרים בכל מיני תחומים אחרים.

כיף שבאתם!

ספרים שכתבתי

"רק מתעניין: יהדות בקצב שלך" (הוצאת מגיד, תשע"ט)

"רק מתעניין" הוא ספר יוצא דופן שילווה אתכם צעד אחר צעד במסע אל מרכז החוויה היהודית. בשפה פשוטה ובהירה, ועם שפע של מידע ממוקד, עצות והדרכות, הוא מציע לכם לערוך היכרות עם הרעיונות הגדולים של היהדות והאופן שבו הם מתבטאים בפרטים הקטנים של החיים. תוכלו למצוא את הדרך אל יופייה של היהדות בקצב שלכם, ולהתחבר מחדש אל השורשים של כולנו, ואל עצמכם.

 

Print Friendly, PDF & Email

אודות האתר

הבלוג שלי כולל שני תחומים שמעסיקים אותי ביום-יום: האחד הוא כתיבה בנושאים שעל התפר בין יהדות וישראליות, אורתודוקסיה ופתיחות, חסידות ורוחניות וכל מה שביניהם. השני מיועד לכל מי שמתעניין, רוצה לעשות, או כבר עושה, את צעדיו הראשונים בעולמה של היהדות ולא יודע/ת מאיפה להתחיל.

מבנה האתר

האתר נוגע במגוון נושאים, החל מיסודות האמונה הבריאה, עבור בכללים נכונים ללימוד תורה ושמירת שבת, ועד פרטים קטנים כמו איזה ציוד לקנות לפני סוכות ואיך לאכול במסעדות שאין בהן תעודת כשרות. תוכלו לנווט בו לפי נושאים או לפי שלב שאתם נמצאים בו בחיים.

מדי פעם אני מעלה מאמרים ומחשבות לבלוג, גם בעניינים של יהדות וחזרה בתשובה וגם בשאר נושאים.

בסוכריה לשבת תמצאו דברי תורה קצרים ואקטואלים שאני שולח בקבוצת ווטסאפ כל יום שישי בבוקר (רוצים להצטרף? זה קל). בדרך כלל יש גם איזה שיר ישראלי תואם, כדאי לשמוע. כמו כן תוכלו להצטרף לפודקאסט של 5 דקות תורה ביום – קובץ שמע של חמש דקות שכיף להתחיל איתו את היום.

בספריה תוכלו לקרוא על "ארון הספרים היהודי", בדוק ומנוסה, שכדאי שיהיה לכם בבית, וגם המלצות לספרים בכל מיני תחומים אחרים.

כיף שבאתם!

Print Friendly, PDF & Email

ספר ההדרכה הטוב ביותר למתחזקים – "רק מתעניין"

הצטרפו לקבלת עדכונים במייל

לפודקסט שלי "מחפשים תשובה"

לערוץ היוטיוב שלי

נושאים נוספים

%d בלוגרים אהבו את זה: